Collega's genieten van 'De Langste Tafel'

29
nov
2022

Happy Healthy You: onder die noemer hebben OCMW Brugge en Stad Brugge in samenwerking met Logo Brugge-Oostende hun telewerkers het voorbije jaar extra ondersteund. Het project kwam tot stand met de steun van het Vlaams Instituut Gezond Leven en het Agentschap Zorg & Gezondheid. Het slotevent werd een collectieve lunch in de nieuwe Cactus Club aan de Bargeweg.

2022 stond bij OCMW Brugge en Stad Brugge helemaal in het teken van geestelijke en fysieke gezondheid, zeker bij telewerkers. Daar heeft de campagne Happy Healthy You toe bijgedragen.

Schepen Pieter MARECHAL: “Met een bevraging hebben we in aanloop naar dit project de noden van de telewerkers van OCMW Brugge en Stad Brugge in kaart gebracht. Maar liefst 515 mensen hebben de enquête ingevuld. Er kwamen heel wat waardevolle zaken naar boven waarmee we aan de slag konden. Telewerk biedt voordelen, maar brengt ook uitdagingen met zich mee. Contact behouden met de collega’s bijvoorbeeld: het is essentieel voor wie op afstand werkt. Daar willen we als werkgever extra alert voor zijn.”

Een breed pakket van ondersteunende maatregelen en activiteiten voor thuiswerkers werd in januari 2022 boven de doopvont gehouden, rekening houdend met de noden bij het personeel. Happy Healthy You richtte zich tot de thuiswerkende collega’s en bij uitbreiding alle collega’s van OCMW Brugge, Stad Brugge.

Schepen Pablo ANNYS: “De stuurgroep met personeelsleden van OCMW Brugge en Stad Brugge stond samen met de projectmedewerker van Logo Brugge-Oostende aan het roer van dit verhaal en werkte per maand acties uit. Ergonomische infosessies, een mocktailworkshop, een webinar over digitale detox: het zijn maar enkele initiatieven waarop onze telewerkers konden intekenen. Er werd ook maandelijks input gevraagd van deze mensen via een werkgroep. Daarin zitten telewerkers van OCMW Brugge en Stad Brugge. Als laatste thema komt gezonde voeding aan bod en daar koppelen we een grootschalige collegalunch aan. Het is een extra gezonde heruitgave van ‘De Langste Tafel’.”

De Langste Tafel was dit jaar dus een personeelsaangelegenheid. Die vond plaats op dinsdag 29 november in de gloednieuwe Cactus Club.

Burgemeester DE FAUW: “Happy Healthy You biedt collega’s de kans om samen te tafelen, ervaringen uit het project te delen en te genieten van gezond lekkers. We vragen de collega’s om de maaltijd zelf te bereiden en mee te brengen. Wie over heeft of een portie wil delen, mag dat uiteraard doen. Ter plaatse kunnen tafelgasten ook proeven van gezonde lunchalternatieven. Tenslotte krijgen ze een digitaal of papieren receptenboekje mee naar huis en een gezonde attentie van de Sint. Zo bedanken we iedereen voor het ‘bewuste’ engagement in onze organisatie.”

Happy Healthy You loopt nog tot eind 2022, de principes van gezond telewerken zullen daarna verder doorsijpelen bij OCMW Brugge en Stad Brugge. 

Deel deze pagina